Wkładki laktacyjne to produkt niezbędny po porodzie każdej przyszłej mamie, ale również  często okazuje się, że potrzebujemy ich w trakcie ciąży. Zdarza się bowiem, że mleko z piersi mamy wydobywa się  już przed narodzinami dziecka. Wkładki laktacyjne najczęściej kupujemy w pierwszym etapie po porodzie, kiedy występuje nawał pokarmu, a laktacja nie jest ustabilizowana. Mają za zadanie przede wszystkim zapewnić komfort, chronić ubranie,  zagwarantować świeżości mamom wchłaniając niekontrolowany, sączący się pokarm. Wkładki laktacyjne mogą również chronić podrażnione po nauce karmienia brodawki,  a także tworzyć ochronę antybakteryjną.

Bez odpowiedniego zabezpieczenia większość mam musiałaby borykać się z problemami: przemakającej bielizny i odzieży, uczucia niekontrolowanej wilgoci, zakłopotania. Jak zamocować wkładkę? Nic prostszego! Spora część produktów posiada paski z bezbarwnym, nie pozostawiającym śladów klejem, który przyklejamy od wewnętrznej strony biustonosza. Mocując w odpowiedni sposób wkładkę laktacyjną możemy mieć pewność, że nie przesunie się i dyskretnie będzie spełniać swoją funkcje.

WKŁADKI JEDNORAZOWEGO I WIELOKROTNEGO UŻYTKU

Aktualnie producenci prześcigają się w oferowaniu przeróżnych modeli wkładek laktacyjnych. Coraz większa konkurencja powoduje, że produkty są lepsze pod względem jakości i spełnianej funkcji. Wybierając odpowiedni model musimy podjąć decyzje, która wersja najlepiej spełni nasze oczekiwania. Najczęstszy spotykany podział wkładek laktacyjnych to jednorazowe i wielokrotnego użytku. Różnica polega na możliwości używania tego samego produktu parokrotnie. Jednorazowe uznawane są za wygodniejsze, bardziej higieniczne, zapewniające lepsze wchłanianie, a także poprzez odpowiednie wyprofilowanie – dyskrecję. Jednak wymagają częstej wymiany i zdarzają się modele, które pozostawiają na piersi włókienka. Niestety, ciągłe usuwanie ich może nie tylko podrażnić delikatną skórę, ale również po pewnym czasie stać się czynnością męczącą dla i tak zmęczonej mamy. Wkładki wielokrotnego użytku uznawane są za ekologiczniejszy i tańszy wybór. Po wypraniu można je użyć po raz kolejny. Bardzo dużą zaletą jest to, że nie kleją się do skóry, są wykonane z naturalnych i przepuszczalnych materiałów. Jednak mamy skarżą się, że szybko przeciekają i ze względu na grubość, nieodpowiednią formę często są widoczne zarówno pod bielizną, jak i ubraniem. Warto przy wyborze produktu zwrócić uwagę na cenę, jakość, producenta. Wybierając najtańszą opcje możemy poczuć rozczarowanie, dlatego wiele mam testuje różne modele, aby wybrać idealny produkt dla siebie.

NA NOC, CZY NA DZIEŃ? BAWEŁNIANE, CZY ŻELOWE?

Dostępne są również wkładki laktacyjne z przeznaczeniem na dzień i na noc. Te drugie wyróżniają się przede wszystkim lepszą chłonnością, dzięki czemu mama może wyspać się spokojnie, bez konieczności wymieniania wielokrotnie wkładek jednej nocy. Najpopularniejszymi materiałami, z których wytworzona jest chłonna warstwa  produktów to: bawełna oraz  bambus.   Wybierając wkładki z takim wypełnieniem otrzymujemy gwarancje: miękkości, delikatności, naturalności, a także bardzo dobrej przepuszczalności powietrza. Jednak wiele mam preferuje wkładki z żelowym i silikonowym wypełnieniem.  To one zatrzymują wilgoć na dłuży czas i rzadziej przeciekają (np. wkładki laktacyjne standard i easystart od  Canpol babies).

IDEALNA WKŁADKA LAKTACYJNA – CZYLI JAKA?

Wielu producentów proponuje wkładki laktacyjne, które posiadają więcej niż dwie, podstawowe warstwy (m.in. Carriwell oraz Curve). Co zapewniają? Dodatkową: dyskrecje, maksymalną chłonność, a także warstwę antybakteryjną, wodoszczelną i oddychającą. Wybierając idealne wkładki laktacyjne, które będą towarzyszyły nam podczas niesamowitej przygody związanej z karmieniem maleństwa, decydujemy się na sprawdzone marki, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale również zagwarantują najlepszą chłonność. Większość mam preferuje jednorazowe wkładki, zwracając szczególną uwagę, aby dawały: poczucie komfortu, wspaniałej chłonności, przepływu powietrza oraz stabilnie utrzymywały się w biustonoszu i łagodnie, bezproblemowo ściągały. Warto zwrócić uwagę, aby jednorazowe wkładki były pakowane osobno, bo jest to sprawdzony sposób na zachowanie najwyższego poziomu higieny.

Ciekawymi produktami, które zyskują coraz więcej zwolenniczek – matek są wkładki NUK Ultra Dry Comfort oraz Wielorazowe wkładki laktacyjne na dzień Curve. Pierwsza propozycja posiada specjalną warstwę, która hamuje płyn wewnątrz, zapewniając maksymalną suchość. Curve to francuski producent, który zapewnia „coś” więcej niż zwyczajny produkt. Wykorzystanie nowoczesnej technologii, innowacyjnego sposobu łączenia licznych – niezastąpionych warstw, pozwala na uznanie wkładek od Curve za najbardziej wydajne na świecie. Jeśli poszukujesz najlepszych propozycji dla przyszłych mam, zebranych w jednym miejscu, koniecznie zajrzyj tutaj: https://pieknamama.pl/category/bielizna-biustonosze-do-karmienia-wkladki-laktacyjne?horizontal

WKŁADKI SPOSÓB NA ŁATWIEJSZY START

Możemy być przekonani o tym, że wkładki laktacyjne są niezbędne każdej przyszłej mamie. Zdarza się, że mleko wydobywa się z piersi nie tylko podczas karmienia, nagromadzenia za dużej ilości pokarmu, ucisku, ale nawet na samą myśl o zbliżającej się porze  przyłożenia dziecka do piersi! Jeśli chcemy uniknąć krępujących sytuacji, poczuć się po prostu komfortowo i bezpiecznie, a przy okazji zadbać o wrażliwe brodawki, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości wkładki laktacyjne, które pozwolą beztrosko cieszyć się z pierwszych miesięcy życia maluszka.
Zapraszamy!