Wybierając sukienkę na własny ślub stajesz przed dylematem, jaka powinna ona być. Gdy dodatkowo jesteś w ciąży i bierzesz ślub cywilny, masz jeszcze więcej wątpliwości. Tymczasem, tak naprawdę masz przede wszystkim mnóstwo możliwości!

 

Każda Panna Młoda chce w dniu ślubu wyglądać olśniewająco – to oczywiste. Jeśli idąc do ślubu, będziesz w ciąży, niczego to nie zmieni. Musisz wybrać sukienkę, która będzie pasowała do Twojego gustu, charakteru oraz taką, w której będziesz się czuła wygodnie.

Kolor

Prawdę powiedziawszy, biorąc ślub cywilny, nie masz żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o kolor sukienki. Możesz wybrać klasyczną biel lub ecru, ale możesz też zdecydować się na dowolny kolor, który Ci się podoba. Większość kobiet decyduje się jednak na klasykę, ewentualnie wybierając pastele. Tak naprawdę najważniejsze jest to, aby sukienka oddawała powagę uroczystości i pasowała do Ciebie.

 

Długość

Inaczej, niż w przypadku ślubów kościelnych, gdzie wciąż królują długie sukienki na halkach i kołach, do ślubu cywilnego panny młode często wybierają sukienki krótsze. Zwykle sięgają one kolana lub nieco za nie. Taka sukienka jest subtelna, delikatna i elegancka jednocześnie.

 

Fason i materiał

Przyszłe mamy, które planują ślub cywilny mają do wyboru wiele fasonów sukienek. Dobrym pomysłem jest wybór kreacji z odciętym stanem – tuż pod biustem. Takie rozwiązanie nadaje uroku ciążowej figurze i jednocześnie jest eleganckie. Możesz zdecydować się także na luźną formę sukienki, jeśli lepiej czujesz się w zwiewnych kreacjach.

Nieodłącznym elementem ślubnego stroju jest oczywiście koronka. Jest elegancka i odświętna. Jeśli jednak nie jesteś jej miłośniczką, wybierz delikatny botaniczny print na swojej sukni ślubnej – to bardzo oryginalne rozwiązanie.

Niezależnie od tego czy bierzesz ślub cywilny czy kościelny, czy jesteś w ciąży, czy też nie nie zapominaj – dzień ślubu pamięta się całe życie. Ciesz się więc nim – z uśmiechem będziesz piękna na każdym zdjęciu z tego wiekopomnego wydarzenia.