Jak kupić odpowiednie ciążowe spodnie ?
Dzisiaj spodnie dla kobiet w ciąży to nie tylko duże ogrodniczki ale każdy model, który jest potrzebny przyszłej mamie. Sklepy z odzieżą ciążową oferują ciążową wersję większości dostępnych na rynku modeli. Możemy wybierać wśród spodni: dresowych, eleganckich spodni do pracy czy luźne casualowe na codzień, na spacer. Współczesne spodnie ciążowe posiadają wszyty dodatkowy elastyczny pas, który zakrywa brzuszek lub wręcz odwrotnie, który kończy się pod nim. Taki pas znajdziemy w szortach, legginsach i każdym modelu ciążowych spodni z długą nogawką.

To właśnie niedopinający się guzik w spodniach to jeden z pierwszych symptomów rosnącego ciążowego brzuszka. Zazwyczaj wtedy kobiety potrzebują zacząć zmieniać garderobę ze zwykłej na ciążową. Dobrze skrojone modele spodni będą odpowiednie na wszystkie ciążowe miesiące. Oczywiście każda kobieta jest inna i sylwetki różnią się od siebie. Na co więc należy zwrócić uwagę kupując ciążowe spodnie ? Przede wszystkim na rozmiar. Należy sugerować się swoim rozmiarem sprzed ciąży ale wybierając odpowiedni model sprawdźmy dokładnie jego wymiary.

Ciążowe spodnie, niezależnie czy to są jeansy, rurki, alladynki czy chinosy będą miały nogawki odpowiadające danemu fasonowi ale specjalne ciążowe rozwiązania zostaną zastosowane w biodrach i pasie. Takie rozwiązania pozwalają nadal cieszyć się ulubionymi modelami a jednocześnie mieć swobodę i komfort noszenia nawet gdy brzuszek jest już duży. Jest to istotne, gdyż kobiety w ciąży chcą nadal prowadzić swoje dotychczasowe zajęcia: wyglądać elegancko w pracy, na kawie z koleżanką czy podczas spaceru w parku. Zazwyczaj ciążowy pas wstawiany do spodni jest bardzo elastyczny i dobrze się rozciąga nie uciskając brzuszka. Ubranie ciążowe nie może krępować ruchów i uciskać rosnącego brzuszka. Można wybrać model spodni ciążowych, który ma odpinany pas. To rozwiązanie jest optymalne i pozwala korzystać ze spodni nadal po urodzeniu dziecka. Odpinane pasy występują w spodniach wizytowych a także z sportowych. Ciążowy pas podtrzymuje i chroni ciążowy brzuszek, miękko i delikatnie go otula oraz bardzo ładnie prezentuje.