Wybór odpowiedniego okrycia dla malucha jest niezwykle ważny. Czy w gąszczu tylu możliwości, wiesz co będzie najlepsze dla niemowlaka? Z pewnością kocyk z bawełny będzie strzałem w dziesiątkę!

 Wybierając kocyk należy brać przede wszystkim pod uwagę komfort malucha. Kocyk powinien być miły w dotyku, przytulny, dający ciepło i jednocześnie nie przegrzewać dziecka. To dlatego tak ważny jest materiał, z jakiego jest zrobiony. Naturalne włókna są zawsze najlepszym wyborem, dlatego bawełna jest najpopularniejszym materiałem, z którego robi się kocyki dla maluchów.

Zalety bawełny

Bawełna jest materiałem, który wszyscy lubimy. Jest naturalna, przewiewna – służy jako świetny termoregulator. Dzięki jej właściwościom, latem świetnie odprowadza wilgoć, a zimą zapewnia dobrą ochronę przez zimnem – zachowując swoje zdolności do odprowadzania wilgoci. Co więcej, kocyki bawełniane, dobrze znoszą częste pranie. Nie tracą szybko miękkości i elastyczności. To ważne, gdyż dobrze wszyscy wiemy, jak często trzeba je prać przy niemowlęciu.

Rozmiar i kolor

Doktor Nap oferuje kocyki dla dzieci w dwóch rozmiarach – od narodzin do dwóch lub pięciu lat. Wybierając rozmiar kieruj się osobistymi preferencjami. Mniejszy kocyk wystarczy na krócej, ale prawdopodobnie i tak będziesz musiała kupić kolejne kocyki, więc może warto zacząć od nich? Tym bardziej, że wybór kolorów może sprawić nie lada kłopot – trudno zdecydować, który z nich jest najładniejszy. Po co więc ograniczać się do jednego? Doktor Nap w stylistyce zachowuje umiar i nawiązuje kolorystyką do naturalnych barw, podkreślających ekologiczny charakter swoich produktów.

Trwałość

Kocyki bawełniane są trwałe i długo zachowują swoje właściwości, pod warunkiem, że będziemy o nie odpowiednio dbać. Na szczęście ich pielęgnacja jest banalnie łatwa. Można je prać w pralkach automatycznych w temperaturze 30ºC, stosując delikatne detergenty. Suszyć należy je na płasko, bez użycia suszarek bębnowych, które mogą uszkodzić naturalne włókna dzianiny. I najważniejsze – nie trzeba, a nawet nie wolno ich prasować.

Teraz, gdy już znasz zalety kocyków bawełnianych Doktor Nap, który wybierzesz dla swojego dziecka?