Kocyki bambusowe już na dobre zadomowiły się w naszych domach. A jeszcze kilka lat temu nikt o nich nie słyszał. Co sprawiło, że szturmem podbiły serca młodych mam i stały się niezbędne przy kompletowaniu niemowlęcej wyprawki?

 Dzianiny bambusowe, wbrew pozorom, są wyjątkowo miękkie i delikatne. To dlatego używa się ich do produkcji kocyków dla niemowląt – idealnie otulają malucha, zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa i ciepło.

Zalety kocyków bambusowych

Kocyki bambusowe przepuszczają powietrze, zapewniając dziecku właściwą termoregulację. Nie przegrzewają malucha, ale doskonale utrzymują ciepło. Dodatkową ich zaletą jest to, że są antyalergiczne i antygrzybiczne. Jest to szczególnie ważne dla noworodków, by chronić ich delikatną skórę i drogi oddechowe.

Kocyki bambusowe absorbują wodę i pot, dzięki czemu otulone dziecko będzie zawsze czuło się komfortowo.

Warto też wiedzieć, że surowce, z których wykonane są kocyki Doctor Nap, są najwyższej jakości – wyprodukowane bez użycia pestycydów. Włókno bambusowe posiada naturalne właściwości antygrzybiczne, więc nie potrzebuje dodatkowej – chemicznej – ochrony. Co więcej bambus bardzo szybko rośnie i potrzebuje niewiele wody. Wybierając kocyk z jego włókien minimalnie oddziałujemy na środowisko.

Do łóżeczka, wózka, samochodu

Kocyki bambusowe możesz stosować zarówno do okrycia malucha na dworze w czasie spacerów, jak również w domu, czy w czasie większych wypraw samochodem. I to niezależnie od pory roku. Zimą zapewni dziecku ciepło, a latem, dzięki właściwościom termoregulacji, nie dopuści do przegrzania dziecka i zaabsorbuje pot.

No i coś jeszcze – kocyki bambusowe Doktor Nap są przepiękne. Ich subtelne wzory z pewnością Cię oczarują, a Twój maluszek będzie wyglądał jeszcze bardziej uroczo – o ile to w ogóle możliwe – otulony pięknym kocykiem w najmodniejszych wzorach.