Wybieranie ubranka do chrztu dla dziewczynki to sama przyjemność. Ilość możliwości oraz urok chrzcielnych kreacji przyprawiają o zawrót głowy. Jak wybrać najpiękniejszą sukienkę dla dziewczynki na jej pierwszą uroczystość i czym się kierować w tym wyborze?

Jak wybrać sukienkę na chrzest?

Oczywiście zanim przejdziemy do wyboru modelu sukieneczki, trzeba zwrócić uwagę na to, kiedy odbędzie się uroczystość. Lato daje największe możliwości w doborze odpowiedniej kreacji dla dziewczynki na chrzest. Możemy wybierać wśród sukieneczek strojnych, zdobionych bogato koronką i błyskotkami, ale także pośród kreacji bardziej skromnych i stonowanych. Wszystko zależy od naszych upodobań i gustu. Ciepłą wiosną warto oprócz sukienki, zaopatrzyć się w bolerko, które ochroni przed ewentualnym chłodniejszym powietrzem. Wyzwanie przed nami stoi zimą i jesienią, gdy strój chrzcielny musi być cieplejszy. W naszym sklepie znajdziecie urocze płaszczyki w pastelowych kolorach, oraz oczywiście w klasycznej bieli, które doskonale nadadzą się na tę uroczystość, ale będą mogły być wykorzystywane także później, jako eleganckie okrycie wierzchnie dla młodej damy.

Dodatki na chrzest

Gdy sukienka jest już wybrana, warto pomyśleć o dodatkach, które ją wzbogacą. Oczywiście podstawą są buciki. Maleńkie, urocze i piękne buciki chrzcielne warto zostawić sobie jako wspaniałą pamiątkę po tym wyjątkowym dniu. Kupując buciki, warto pamiętać, że muszą być one wygodne dla maluszka. Najlepiej wybierać takie, wykonane z naturalnej skóry, co pozwoli na ich dopasowanie do małej stópki oraz zapewnienie właściwej jej wentylacji.
Nieodzownym dodatkiem jest także ozdoba głowy. Obecnie hitem są opaski na głowę zdobione kwiatami. Są one wykonane z miękkiej, nieuciskającej gumki, by dziecko nie tylko wyglądało pięknie, ale i było mu wygodnie. Opaski nie muszą być w kolorze białym. Pastelowe kwiatki pięknie ożywią całość, szczególnie gdy komponują się kolorystycznie z inną częścią garderoby, na przykład płaszczykiem.