Po porodzie nasze ciała potrzebują czasu, by wrócić do formy. Zanim to nastąpi można sobie pomóc, by czuć się lepiej na co dzień.  

Zwykle potrzeba co najmniej kilku tygodni, a czasem miesięcy, żeby wrócić do swojej sylwetki po porodzie. Wymaga to wielu wyrzeczeń i cierpliwości. Tymczasem, zanim będziemy zadowolone ze swojej figury, warto sięgnąć po bieliznę, która pomoże nam się czuć lepiej i wyglądać dobrze, zwłaszcza wtedy, gdy przed nami specjalna okazja do świętowania, lub po prostu, gdy mamy ochotę wyglądać świetnie.

Jak wybrać bieliznę modelującą?

W wyborze bielizny wyszczuplającej kluczowy jest jej rozmiar. Nie chodzi o to, żebyś wciskała się w ciasne majtki, ale by bielizna była optymalnie dopasowana do sylwetki i poprawiała jej wygląd pozostając jednocześnie komfortowa. To szczególnie ważne, gdyż ciało po porodzie wymaga wyjątkowej troski.
Kluczową sprawą są też Twoje wymagania dotyczące bielizny korygującej. Czy ma ona ukrywać niedoskonałości figury, czy może stanowić także seksowny dodatek do stroju? W pierwszym wypadku zdecyduj się na bieliznę gładką, która nie będzie się odznaczała pod ubraniem. Jeśli jednak stawiasz na seksapil, możesz wybrać bieliznę z koronką czy innymi dodatkami.

Majtki, halki, body wyszczuplające– co wybrać?

W zależności od potrzeb istnieją różne rodzaje bielizny wyszczuplającej. Jeśli jesteś po porodzie i karmisz piersią wybierz bieliznę korygującą, która nie będzie utrudniała tej czynności. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z halki wyszczuplającej czy body – wybierz model, który będziesz mogła nosić razem ze stanikiem do karmienia.
Możesz pozostać przy figach korygujących, które dzięki wzmocnionemu materiałowi oraz paskowi silikonu nie tylko utrzymają bieliznę na właściwym miejscu, ale pięknie wymodelują brzuch, uda oraz pośladki.

Warto dodać, że noszenie bielizny wyszczuplającej po porodzie pomaga w szybszym obkurczeniu macicy. Trzeba jednak zachować rozsądek, a najlepiej skonsultować to z lekarzem. Po połogu, możesz już swobodnie ją stosować tak, jak lubisz.